SILVER & METAL / Silver / Bowl 7721179
nr 772 1179
BOWL
nickel silver, WMF, length: 20, height: 17, 5, repairs, wear.
Nysilver, WMF, längd: 20, höjd: 17, 5
Condition: Lagningar, slitage
1000
SEK 850
Monday August 20 2012
at 17:50:17
800 kr
550 kr
650 kr
750 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.